Tréningový kurz tvorivosti

29.10.2007  |   Novinky
Rada mládeže trnavského kraja a Združenie na podporu detí a mládeže v Trnavskom kraji v rámci realizácie projektu „Tvorivé ruky aj srdce“, ktorý je zameraný na rozvoj tvorivosti a zručnosti detí a mládeže formou neformálneho vzdelávania pozývajú na tréningový kurz tvorivosti, ktorý je prvou etapou projektu. Cieľom kurzu je vzdelávanie pracovníkov s deťmi a mladými ľuďmi formou niekoľkodňového kurzu, kde pod vedením lektorov a prostredníctvom praktickej skúsenosti sa účastníci oboznámia s rôznymi technikami práce s rôznym materiálom.
Čítajte viac

SKCH oslávila 80 rokov existencie

26.10.2007  |   Novinky

SKCH oslávila 80 rokov existencie a pripomína si 800. výročie narodenia sv. Alžbety, patrónky charity. Pri príležitosti týchto dvoch významných jubile sa v sobotu - 10. novembra 2007 uskutoční púť Slovenskej katolíckej charity (SKCH) do Dómu sv. Alžbety. Celý program púte je určený zamestnancom a dobrovoľníkom SKCH, ich rodinným príslušníkom a pozvaným hosťom (cirkevní a spoločenskí predstavitelia, zástupcovia partnerských organizácii, sponzori a médiá) avšak sv. omša v Dóme sv. Alžbety je prístupná pre verejnosť.

Čítajte viac

Odborná exkurzia „Krajina pre ľudí – ľudia pre krajinu“

26.10.2007  |   Novinky
Dňa 25. októbra 2007 zorganizovalo Občianske združenie TATRY odbornú exkurziu pod názvom „Krajina pre ľudí – ľudia pre krajinu“. Exkurzia do moravskej obce Hostětín bola zameraná na modelové, trvalo udržateľné, projekty a bola určená predovšetkým pre zástupcov samospráv. Exkurzie sa napokon zúčastnilo 37  študentov a dobrovoľníkov OZ TATRY, učiteľov a zástupcov samosprávy.
Čítajte viac

Konto Orange a dobrí ľudia počas Vianoc opäť spoja svoje sily

23.10.2007  |   Novinky
Pre všetkých dobrých ľudí Slovenska prichádza počas tohtoročných Vianoc opäť príležitosť svojím kúskom prispieť k znásobeniu šťastia a radosti na svete. Čas zostávajúci do príchodu najkrajších sviatkov roka môžu totiž využiť na prípravu vianočného daru pre niekoho, komu chýba rodina, zdravie alebo strecha nad hlavou. V rámci programu „Darujte Vianoce“ poputuje už po šiestykrát na rôzne šľachetné projekty suma 1 milión korún. Šancu urobiť dobrý skutok majú opäť nielen autori projektov, ale aj všetci majitelia mobilných telefónov v sieti Orange. Zaslaním SMS na krátke číslo 828 sa môžu zapojiť do mobilnej finančnej zbierky a podporiť realizáciu vianočných projektov sumou 30 Sk.   
Čítajte viac

Darcovské SMS už aj na Slovensku

22.10.2007  |   Novinky
Od začiatku októbra môžu zákazníci spoločností Orange Slovensko a T-Mobile Slovensko zaslaním DMS – darcovskej SMS správy na číslo 877 jednoducho a transparentne podporiť „dobré veci“.
Čítajte viac

Hodina deťom otvorila 9. ročník odštartovaním veselého autobusu

22.10.2007  |   Novinky
 

Nadácia pre deti Slovenska odštartovala deviaty ročník celoročnej verejnej zbierky Hodina deťom s posolstvom Pomoc vám pristane! Nový ročník prináša so sebou veľa noviniek – veselý pokreslený autobus, novú webovú stránka, celonárodnú zbierku dňa 6.12. v uliciach Bratislavy, Banskej Bystrice a Košiciach a rozšírenie celoročného prispievania o nové spôsoby. Aj v tomto ročníku je snahou vyzbierať najvyššiu možnú čiastku a pomôcť tak čo najväčšiemu počtu detí a mladých ľudí vo všetkých regiónoch Slovenska.

Čítajte viac

V Prešove sa konal Trh dobrovoľníckych príležitosti 2007

22.10.2007  |   Novinky
Pred aulou Prešovskej univerzity sa dňa 16.10.2007 uskutočnilo už po 5x stretnutie mimovládnych organizácií, ktoré pod názvom „Trh dobrovoľníckych príležitosti“ zorganizovali viaceré MVO s cieľom pripraviť priestor pre vlastnú prezentáciu, ale aj nábor nových dobrovoľníkov, prioritne z radov študentov PU. Významným partnerom podujatia bola IUVENTA Bratislava a Filozofická fakulta PU – Inštitút edukológie a sociálnej práce.
Čítajte viac

Kurz počítačové zručnosti pre mimovládne organizácie

16.10.2007  |   Novinky
Nadácia Pontis pripravila pre slovenské mimovládne organizácie (MNO) kurz zameraný na zvyšovanie zručností v oblasti výpočtovej techniky. Kurz je určený pre pracovníkov MNO, ktorí majú základné počítačové zručnosti a potrebujú si ich rozšíriť.
Čítajte viac
Stránku prevádzkuje
www.Cardo.Eu
Najbližšie akcie Všetky
Cal Arrow Left Máj Cal Arrow Right
2020
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Novinky e-mailom
Partneri