predošlá|1234|

Na podanie prihlášok na Ocenenie Dobrovoľník roka 2013 máte už len 7 dní

Milí priatelia dobrovoľníctva,

už len 7 dní máte na to, aby ste poslali svoju nomináciu na Ocenenie Dobrovoľník roka pre rok 2013.

Na Vaše nominácie čakáme až v 11tich kategóriách. Formulár na prihlásenie nájdete tu.


Čítajte viac

Wieliszew goes green

16.08.2013  |   Dobrovoľníci/čky, Novinky, Organizácie

Eco-friendly workcamp organizovaný SEEYN projektom „Learn Volunteer Share“,  hosťovaný Stowarzyszenie Promocji Wolontariatu a podporený Vyšegrádskym fondom sa len nedávno konal v malebnej oblasti neďaleko poľského hlavného mesta v gmine Wieliszew. Sedem nadšených dobrovoľníkov z rôznych kútov Európy ba aj Ázie (Arménsko) sa zúčastnilo na medzinárodnej, dobrovoľníckej no najmä enviromentálnej akcii s cieľom zveľadenia prostredia neďaleko prírodnej rezervácie  Rezerwat Wieliszewskie Legi. Akčné dva týždne neznamenali pre účastníkov len zbieranie odpadkov (od použitých plechoviek až po kompletne rozobraté autoJ ale aj kayakovanie, výlety po okolí na bicykloch či enviromentálne ladené filmové večery a tréningy zamerané na green thinking. A k tomu všetkému spanie v strednej škole v spacákoch v matematickej triede plnej grafov a počmáraných stien vzorcami, varenie si v útlej kuchynke tradičné i menej tradičné jedlá a nekonečné večerné opekačky na piesočnatej a najmä vlastnoručne upratanej pláži!

Čítajte viac

Zelená hliadka a ďalší dobrovoľníci budú čistiť čiernu skládku odpadu v lokalite Zátišie

Medzi jednu z nosných aktivít v rámci Dni Dobrovoľníctva 2013, ktoré sa budú konať v dňoch 20-21. Septembra 2013 po celom Slovensku bude v rámci Bratislavy jednoznačne patriť aj čistenie lokality Zátišie blízko zdevastovaných garáži neďaleko jazera Kuchajda v mestskej časti Nové Mesto.

Aktivita sa bude konať v termíne 20.9. od 10tej do cca 15tej.

Ak ste z blízkeho okolia, bývate tam alebo pracujete v neďalekom biznis centre a nebaví Vás neustály výhľad na túto okrasu, neváhajte a pripojte sa k nám. Rukavice a plastové vrecia budú k dispozícií. Stačí si priniesť pitný režim, športové oblečenie, dobrú náladu a chuť do práce J

Viac informácií nájdete v ponuke aktivít na DD 2013 uverejnené od Zelenej Hliadky.

Prípadne kontaktuje mail: martina.g@dobrovolnictvo.sk

Čítajte viac

Dobrovoľníctvo – nový základ starého priateľstva

Tri dobrovoľníčky Slovenského Červeného kríža, územného spolku Senica - Viola Adamovičová, Hanka Gažová a Alžbeta Rublíková sa účastnili v európskeho projektu pre dobrovoľníkov- seniorov, ktorého cieľom je podpora aktívneho starnutia a medzigeneračnej solidarity. Projekt bol realizovaný v Jedličkovom ústave a školy v Prahe v termíne od 12. 5. 2013 do 1. 6. 2013.

Čítajte viac

Národné dobrovoľnícke centrum C.A.R.D.O. hľadá šikovných dobrovoľníkov

Hľadáme študentov/študentky so sociálnym zameraním, ktorí/é majú záujem pracovať ako dobrovoľník/dobrovoľníčka v našej kancelárii a súčasne zbierať skúsenosti z oblasti dobrovoľníctva.


Čítajte viac

Lurdy očakávajú dobrovoľníkov aj tento rok...

03.07.2013  |   Dobrovoľníci/čky, Novinky

Blíži sa leto, čas dovoleniek, oddychu, ničnerobenia... ale zároveň to je aj čas, kedy sa skupinka dobrovoľníkov  (tento krát trošku početnejšia ako vlani ) opäť vydá na cesty a vo francúzskom mestečku Lourdes bude venovať svoje sily, dary a talenty inak obdarovaným ľuďom. Svoje miesto si nájdu na stanici, na letisku, v kuchyni, pri organizovaní procesií, pri ponáraní ľudí do prameňa, jednoducho všade tam, kde budú potrební a užitoční. Nakoľko si všetky náklady na takmer 2-týždňový pobyt (ubytovanie, stravu, dopravu) hradia sami, kto by chcel pomôcť, môže tak urobiť na č. ú. 2625058033/1100, heslo: Lourdes. Pre tých, ktorí sa chcú zasa na niečo spýtať ohľadom takéhoto dobrovoľníckeho pobytu, zriadili mailovú adresu: lurdydobrovolnici@gmail.com . Všetkým, ktorí im akoukoľvek formou chcete pomôcť, srdečne ďakujú a želajú všetko dobré! 

Čítajte viac

Lukáš Latinák a Juraj Kemka v novom spote pre Dni Dobrovoľníctva 2013

Hoci september je ešte ďaleko, prípavy na DNI DOBROVOĽNÍCTVA 2013 sú už v plnom prúde. Sme veľmi radi, že ponuku účinkovať v novom spote DD 2013 prijali skvelí herci Lukáš Latinák a Juraj Kemka, ktorým je myšlienka dobrovoľníctva veľmi blízka a rozhodli sa nás v našom úsilí jej šírenia takto podporiť. Pri dnešnom natáčaní sme si užili kopec zábavy a panovala neopakovateľná atmosféra, aká je typická pre týchto pánov. Veríme, že sa Vám naše dielo bude páčiť. Prv, než ho budete môcť vidieť, ponúkame na ukážku niekoľko fotiek z dnešného natáčania.

 

Čítajte viac
 predošlá|1234|
Stránku prevádzkuje
www.Cardo.Eu
Najbližšie akcie Všetky
Cal Arrow Left September Cal Arrow Right
2021
Po Ut St Št Pi So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Novinky e-mailom
Partneri