Trhovisko Ideaxchange

14.08.2007  |   Novinky

Nadácia Pontis organizuje trhovisko Ideaxchange už po druhýkrát. Tohto roku mohli záujemcovia o prezentáciu svojej organizácie a aktivít poslať svoje prihlášky do konca júla 2007. Vybratých bolo 26 organizácií, ktorých zoznam nájdete na stránke www.ideaxchange.sk  a ktoré okrem účasti na trhovisku získajú aj grant vo výške 10 000 Sk na produkciu komunikačných materiálov. Okrem toho spomedzi troch MVO, ktorých prezentácie aktivít najviac zaujmú návštevníkov trhoviska, ocení generálny partner ČSOB Finančná skupina jednu, finančnou podporou vybraného projektu.

Z podporených organizácií pôsobí na západnom Slovensku jedna tretina organizácií, až 20 má celoslovenskú, príp. celosvetovú pôsobnosť. Viac ako polovica organizácií sa venuje sociálnej starostlivosti, po 10 organizácií pôsobí v oblasti ochrany práv jednotlivcov a skupín a využívania voľného času. Približne 30 % organizácií sa venuje vzdelávaniu. Pre 17 organizácií sú cieľovou skupinou deti a mládež, tretina organizácií pracuje s dobrovoľníkmi a orientuje sa aj na dospelých. Marginalizovaným a znevýhodneným skupinám sa venuje 20 % organizácií. Vybrané organizácie získajú grant vo výške 10 000 Sk na výrobu prezentačných materiálov.

Čo budete môcť na trhovisku vidieť? Tanečné umenie predvedú bratislavským návštevníkom deti z OZ Brána do života a Detského fondu SR, stolovú hru calceto si zahráte s dobrovoľníkmi z Domky, interaktívne hry, vedomostné súťaže, kreslenie pre deti a mládež pripravia Skauti, Aiesec, Úsmev ako dar a Slovenská ornitologická spoločnosť. Divadlom a gospelovými piesňami sa predstaví Združenie kresťanských spoločenstiev, v kaviarni Radnička budete môcť ochutnať kávu a domáce koláčiky.

Jazdou na trixi mobiloch sa bude prezentovať Nadácia Ekopolis a lesom plným čarovných bytostí vás prevedie OZ Vlk. Zaujímavé ekovýrobky, produkty chránených dielní a z arteterapie bude ponúkať Živica, Dom Svitania, Nová nádej Slovensko, Nezábudka, Človek v ohrození a SV pre Unicef. Darovať krv budete môcť so Slovenským červeným krížom, s odborníkmi onkológmi z Ligy proti rakovine môžete konzultovať zdravý životný štýl. Ako sa cvičia vodiace psíky predvedie Únia nevidiacich a slabozrakých.

O terénnej sociálnej práci, pomoci obetiam násilia či občianskej angažovanosti sa viac dozviete od Odysea, Dotyku, Mostu, Aliancie Fair Play a Občana a demokracie.

Viac informácií na www.ideaxchange.sk

Stránku prevádzkuje
www.Cardo.Eu
Najbližšie akcie Všetky
Cal Arrow Left Máj Cal Arrow Right
2020
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Novinky e-mailom
Partneri