Environmentálny projekt v Šali

15.08.2007  |   Novinky
Organizátori ho vymysleli tak, aby sa v aktivitách každý našiel a aby každý mohol robiť to, čo ho najviac baví, aby to malo zmyslel a aby sa účastníci počas realizácie projektu lepšie spoznali a aby sa stali schopnejšími plniť si svoje miesto vo fungovaní občianskej spoločnosti (ak, prihliadnuc na súčasný vývoj, takú na Slovensku máme...).  

A tak sa teda organizátori a dobrovoľníci spoznávajú, zbližujú... občiansky sa rozbiehajú a snažia sa priviesť každú z projektových aktivít k jej cieľu. Konkrétne teda premietajú filmy s enviro tematikou pre verejnosť a pre školy, vymýšľajú a realizujú ekovýchovné aktivity pre deti a študentov miestnych škôl, vzdelávajú sa v rámci programu zimného sčítania vodného vtáctva, chodia do terénu a získavajú nových sčítavateľov, v rámci Šalianskych víkendoviek  pracujú na manažmente najhodnotnejších lokalít v okolí, chodia na výlety, varia vegetariánske guláše, snažia sa stíhať sledovať a pripomienkovať invetičné zámery v regióne, zorganizovali Šaliansky avikurz, a ešte toho veru bolo aj viac. A ešte aj bude.

 

Je to predsa všetko pre prírodu, potom pre nás, opäť pre prírodu a v konečnom dôsledku tak či onak, pre nás a pre prírodu :)

Navnadili sme vás? Pridajte sa k nim, pretože potrebujú aktívnych ľudí, ktorý im pomôžu, tak isto ako potrebujú tých, čo prídu so svojimi návrhmi na aktivity a spolu s nimi sa budú ďalej zlepšovať. 

Pozvánky na akcie nájdete vždy na www.vtaky.sk, alebo na www.sala.sk. 

Na ďalšiu prácu a spoluprácu s Vami sa teší  Martin Dobrý (koordinátor projektu:) SOS/BirdLife Slovensko, www.vtaky.sk
Stránku prevádzkuje
www.Cardo.Eu
Najbližšie akcie Všetky
Cal Arrow Left Máj Cal Arrow Right
2020
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Novinky e-mailom
Partneri