Truck Tour 2007

25.08.2007  |   Novinky

Hlavným mottom je informovať občanov o právach v rámci Európskej únie, antidiskriminačnej legislatíve a šíriť posolstvo Európskeho roka rovnakých príležitostí pre všetkých.

Zaujímavosťou tohto turné bolo určite aj to, že na Slovensku sa pri jeho uvítaní spojili dve kampane a ku kampani Za rozmanitosť, Proti diskriminácii sa pridala aj kampaň „Každý iný-všetci rovní“, ktorá je výzvou Rady Európy smerom k mladým ľuďom a podpore rôznorodosti spoločnosti, ľudských práv, participácie a presadzuje tak hodnoty, ktoré by mali byť súčasťou každej demokratickej krajiny. 

4. augusta na Zelenej vode sa naozaj nikto nenudil a vysunuté pódium bolo miestom informačného, ale aj zábavného programu. Hlavnými organizátormi podujatia bola Iuventa, ktorá z poverenia Ministerstva školstva SR koordinuje aktivity kampane „Každý iný – všetci rovní“ a Omnimedia, koordinátor kampane Za rozmanitosť, Proti diskriminácii. Myšlienku spojenia týchto dvoch kampaní a taktiež myšlienku rozmanitosti podporila speváckym vystúpením Zdenka Predná, tvár kampane „Každý iný-všetci rovní.

Myšlienku spojenia týchto dvoch kampaní a taktiež aj myšlienku rozmanitosti podporila svojím speváckym vystúpením Zdenka Predná, ktorá je tvárou kampane „Každý iný-všetci rovní“ a skupina Drvivá Menšina, ktorá nahrala song tejto kampane. Podujatie prišiel taktiež podporiť gospelový spevácky zbor CESPOM z Lučenca, ktorého členmi sú aj mladí Rómovia. Súčasťou programu bola súťaž v grafity – Tvoj farebný svet a „Živá knižnica“, v ktorej sa dobrovoľníci podelili o svoj životný príbeh, často poznačený diskrimináciou a predsudkami.

Záverom treba pripomenúť, že kampaň „Každý iný-všetci rovní“ sa ešte nekončí a Ministerstvo školstva v rámci grantového programu vyčlenilo finančné prostriedky na podporu rôznych projektov a aktivít v tomto roku. Do 14. septembra 2007 je možné predložiť žiadosť o finančnú podporu projektov, ktoré budú realizované v období od 1. novembra 2007 do 31. januára 2008. Viac informácií o podmienkach finančnej podpory, ale aj o iných aktivitách v rámci kampane, získate na stránke www.kazdyiny-vsetcirovni.sk alebo na stránke www.iuventa.sk .

Stránku prevádzkuje
www.Cardo.Eu
Najbližšie akcie Všetky
Cal Arrow Left Máj Cal Arrow Right
2020
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Novinky e-mailom
Partneri