Dobrovoľníctvo v zahraničí

13.02.2012  |   Dobrovoľníctvo
V poslednej dobe sa pomerne často stretávame so záujmom mladých, ale i starších ľudí o dobrovoľníctvo v zahraničí. Veľmi často by chceli na kratšiu či dlhšiu cestu vycestovať do zahraničia a venovať sa tam dobrovoľníctvu. Ak máte záujem o dobrovoľníctvo v zahraničí, potom nižšie nájdete vybrané možnosti dobrovoľníckej činnosti v zahraničí:
  1. Európska dobrovoľnícka služba

    Umožňuje mladým ľuďom vycestovať von do zahraničia a realizovať tak projekt EDS v niektorej z členských krajín Európskej únie, prípadne v ostatných krajinách sveta. Téma projektu môže byť rôznorodá a dotýkať sa oblasti kultúry, športu, sociálnej starostlivosti, umenia, ekológie... Viac informácií o EDS nájdete TU.

  2. dobrovoľníctvo v rozvojových krajinách (tzv. rozvojové dobrovoľníctvo)

    Platforma mimovládnych rozvojových organizácií v spolupráci s autormi pripravila v rámci projektu "Slovenský sprievodca rozvojovým dobrovoľníctvom" praktického sprievodcu, ktorý slúži ako informačný a vzdelávací zdroj záujemcom o dobrovoľníctvo v rozvojových krajinách a vysielajúcim organizáciám. Viac informácií o projekte vrátane sprievodcu nájdete TU.

  3. výmenné programy pre seniorov, tieto možnosti sú však viazané na konkrétne projekty - v súčasnosti najmä na tzv. senior - dobrovoľnícke projekty, ktoré podporuje Program celoživotného vzdelávania z podprogramu Grundtvig. Ak organizácie, ktoré tieto projekty realizujú, hľadajú dobrovoľníkov - seniorov, ktorých by vyslali, môžete sa o tom dozvedieť prostredníctvom noviniek na www.dobrovolnictvo.sk

  4. dobrovoľnícke projekty INEX (www.inex.sk), AIESEC apod.

Stránku prevádzkuje
www.Cardo.Eu
Najbližšie akcie Všetky
Cal Arrow Left December Cal Arrow Right
2021
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Novinky e-mailom
Partneri